Lengfeld je malá dedina v strede Nemecka. Leží v Thüringer Wald (Durýnskom lese) v spolkovej krajine Thüringen (Durýnsko). Obec leží vo výške 360m nad morom. Lengfeld má ca. 530 obyvatelov. V jeho okolí sa nachádzajú zalesnené kopce. Zvláštnym kopcom je „Feldstein“. Pozostáva zo zvláštnej horniny, ktorá je jedinecná v blízkom okolí Lengfeldu. Feldstein leží ca.552 m nad morom. Každý rok na Turíce sa koná slávnostné stretnutie na Feldsteine s hudbou, durýnskym pivom a klobáskami, špecialitou nášho regiónu. Lengfeld sa prvý krát písomne spomína ako „Lengifeld“ v darovacej listine z roku 826. Lengfeldský kostol bol postavený okolo roku 1400. Ludia v Lengfelde hovoria franským dialektom, aj stavebný štýl je franský.

 

V Lengfelde existuje športový klub s dvoma oddeleniami, futbalom a stolným tenisom. Mužstvá hrajú v regionálnych ligách. Dalej existuje požiarny zbor. Okrem sútaží organizujú združenia každý rok v lete aj vlastné slávnosti.

Pre vašu dovolenku v Lengfelde existujú viaceré možnosti:
Prechádzka v prekrásnej prírode okolo Lengfeldu je dobrou príležitostou pre relax. Potom by ste sa mali vrátit do niektorej z reštaurácií v Lengfelde alebo okolí a vychutnat typickú durýnsku špecialitu. Každý host v Durínsku by mal aspon raz vyskúšat durínsku opecenú klobásku a tiež „Hütes, Brüh und Brocke“, chutný durýnsky obed pozostávajúci zo zemiakov, hovädzieho a bravcového mäsa a zeleniny, a k tomu samozrejme chladené originálne durýnske pivo.
V okolí Lengfeldu je možné vidiet niekolko zaujímavých hradov a zámkov, ako napríklad „Bertholdsburg“ v Schleusingen alebo „Veste Heldburg“ v Heldburgu. Aj niekolko múzeí pozýva navštívit svoje expozície, ako napr. Auto-moto múzeum alebo múzeum zbraní v Suhle. Mesto Oberhof, vzdialené ca. 30 km je svetoznáme medzinárodnými pretekmi v zimných športoch, ktoré sa tam uskutocnujú.

Srdecne Vás k nám pozývame a tešíme sa na to, ked Vás u nás privítame ako svojich hostí. Aj naše športové kluby sa tešia na priatelské kontakty a férové meranie síl. Aby ste uvideli niekolko pohladov na Lengfeld, kliknite prosím na tlacítko „Galerie“!
Ak máte záujem o kontakt, neváhajte prosím poslat e-mail na service@lengfeld.net .

Vitajte v Lengfelde!